Kaip nuraminti protą. Kėlimasis iki 5 val. ryto. 2022.08.25
   2022/08/25 00:00:00    komentarai 0

     Sakoma, kad mūsų diena prasideda jau nuo vakaro. Kodėl? Nes kaip atsigulsim, taip ir atsikelsim. Šįkart trumpai apie atsikėlimą.
Anktsi kėlęsis ir vedę nesigailėsi, sako lietuvių liaudies patarlė. Ankstyvas rytas pats tinkamiausias rytas švarintis, valytis kūną, psichiką ir sielą. Protas po nakties nurimęs, todėl labai palanku melstis ar medituoti. Pats palankiausias laikas vadinamas Brahma muhūrta, prasidedantis 1 val. 36 min. iki saulėtekio ir pasibaigiantis 48 minutės iki saulėtekio. Taigi, lieka grynos 48 minutės pačio palankiausio paros laiko, kuomet Visatos energija pati švariausia ir ją tuo metu lengviausia ir palankiausia priimti. Kadangi žmonės klaidingai pradėjo elgtis sukinėdami laikrodį laiką keisdami tai į vasaros, tai į žiemos, sunku palaikyti stabilumą. Taip galėjo būti padayta sąmoningai, kad kuo mažiau žmonių palaikytų satvą, arba dorybės energiją. Bet kokia kaita yra aistra, arba vadinamasis radžasas, kai žmonės turi daug ir didelių planų, tikslų, lekia, skuba. Visos jų mintys, kalba ir veiksmai daugiausiai nukreipti į išorę. Dažnai jie veikia ne savo, bet šeimos narių, giminių ar darbdavių valia.
     Žinomas rusų gydytojas, psichologas ir bhakti jogas Olegas Torsunovas sako, kad geriausia po nubudimo atsikelt per 7 minutes, nes vėliau vėl tampam mieguisti, aptingstam, protas prisigalvoja motyvų, kodėl dar reiktų pasivartyt lovoj. 7 minutės tikrai trumpas laiko tarpas, tai galima pradėt nuo 15 ar net 20 minučių, kad jau tą lygiai 5 valandą lipt iš lovos. Jei vis dar sunku 5 val. atsikelt, pradėkim nuo 6 valandos ir metodiškai mažinkim miegą, tarkim kasdien po 1 min. ar kas savaitę po 5 min. Galbūt nebus lengva įsivest tokį gerą įprotį, todėl čia reiktų neskubėt. Ankstyvas kėlimasis yra askezė, todėl ji labiau tinka ir vyrams. Bet rekomenduojama ir moterims. Tada turėsim ilgą, ramesnę ir turiningesnę dieną nei kad keltis 7 valandą.
    Rytinis laikas pats naudingiausias. Ką ir kaip nuveiksim ryte, tokia bus ir mūsų diena. Kokia bus diena, tokia bus ir kita diena. Ir taip lipdykim savaitę, vėliau mėnesį, stebėkim pokyčius. Būkim budrūs. Turėsim laiko pasibūt su savim, paklaust ko aš noriu iš šitos dienos. Ar veikiu pats iš savęs, ar dėl pinigų, gal tik pildau darbdavio norus ir tikslus. O kur gi mano gyvenimas? Kur aš esu? Kur einu? Kodėl esu tarp šitų žmonių ir jie su manim? Skirkim laiko sau. Elektroninis laiškas palauks, pusryčiai palauks, socialiniai tinklai, naujienos, žinios ir tas visas begalinis balaganas palauks. Bet laikas eina ir ar aš laimingas ką darau, su kuo esu, ką dirbu? Pažiūrėkim pro langą. Ką ten matau? Daugiabučių langai? Kas tie žmonės? Iš kur jie suvažiavo į miestą? Ar jie laimingi kasdien sėdėdami mašinų kamščiuose, kaip toj dainoj rytą vakarą, žiemą vasarą? Kaukės, maistas, architektūra, mašinos, tiukšmas, karštis, dulkės. Ar man gerai čia gyvent tarp betoninių tvorų ir namų su išpaišinėtom sienom?

Pakomentuoti