NEVILTIES JOGA: KAIP ĮVEIKTI SAVIMONĖS KRIZĘ. SATJANARAJANA DASA

14,12 €

     Knyga skirta tiems, kurie nori sužinoti pamatinę nevilties priežastį. Kol šioji miglota, niekas negelbės. Visus tam tikrame gyvenimo etape ištinka savimonės krizė, o kai netinkamai sudėliojami prioritetai, bet kokios pastangos anksčiau ar vėliau sukelia neviltį.
     Antra vertus, neviltis gali tapti atspirtimi siekiant aukščiausios sėkmės, kai dovanojama galimybė atrasti tikrąją ir atsisakyti klaidingos savimonės. Bhagavad Gīta parodo kaip – suvokiant neviltį kaip jogą. Joga čia reiškia tikrosios savasties ir jos santykio su Absoliutu radimą. Šia prasme neviltis gali pakylėti virš savimonės krizės ir padėti aiškiai suvokti aukštesnįjį gyvenimo tikslą.
     Tema plėtojama mūšio lauke, kur Arjuna privalo akis į akį susidurti su giliausiais savo prisirišimais. Pasikliaudamas dieviškuoju Kṛṣṇos vedimu Arjuna panyra į savo esybės gelmes, kad iškiltų kaip nugalėtojas – Tiesos karys.
     Ir mes raginami sekti jo pavyzdžiu – leistis į šią gyvenimo mūšį atspindinčią kelionę.

Autorius: Satjanarajana Dasa
Leidimo metai: 2020
Formatas: 15×22 cm, kieti viršeliai
Puslapių skaičius: 267

Kiekis

     Kiekvieną žmogų yra aplankęs nevilties jausmas. Vieni jį patiria dėl kažkada neteisingai sudėliotų prioritetų, kiti negali išsivaduoti iš nepalankiai susiklosčiusių aplinkybių, treti kelia per didelius lūkesčius kitiems ir nuolat nusivilia. Vedu kultūros bei filosofijos mokytojas Satjanarajana Dasa knygoje „Nevilties joga. Kaip įveikti savimonės krizę“ neviltį nagrinėja nauju asoektu ir moko šį jausmą suvokti kaip jogą.
     Knygos autorius teigia, kad neigiamus jausmus, tame tarpe ir neviltį, galima pasitelkti kaip atramą kopiant sėkmingesnio gyvenimo link. Neviltis yra puiki proga atrasti tikrąjį savo esmės suvokimą. Satjanarajana Dasa sako, kad tą padaryti galime pabandę suvokti neviltį kaip jogą. Joga - tai savo esybės ir jos santykio su Absoliutu paieškos.
     Nevilties joga padeda į savo vaidmenį pasaulyje ir asmeninę vertybių krizę pažiūrėti iš šalies bei atrasti teisingą gyvenimo tikslą.
Knygos autorius nukelia skaitytoją į kovos lauką. Mitinis indų karžygys Arjuna stoja į mūšį, kuriame jam tenka kovoti su savo prisirišimais. Karys atsiduoda Krišnos mokymams ir jais vadovaudamasis analizuoja savo dvasinį pasaulį. Vėliau jis pasirodo kaip Tiesios karys. Neviltis taip pat mus stumia į gyvenimo kovą. Satjanarajana Dasa ragina keliauti paskui Arjuna ir atrasti savo esybę.
     „Nevilties joga. Kaip įveikti savimonės krizę“ yra stipri žinių ir filosofijos jėga, kuri gali mums padėti sunaikinti pagrindines nevilties priežastis ir gyventi laimingą, šventą ir kilnų gyvenimą. Istorija remiasi „Mahabharata“, ilgiausios pasaulyje poemos, kurią parašė išminčius Krišna-Dvaipajana, pasakojimais. Knyga skirta tiems, kurie nori išsivaduoti iš materialaus pasaulio sukeliamų kančių ir įveikti vidines krizes.
Satjanarajana Dasa gimė 1954-tais metais. Nuo vaikystės jis gyveno apsutas tradicinių indų dvasinių vertybių. Autorius studijavo Delio universitete, kelis metus dirbo JAV. Sugrįžęs į Indiją jis pasinėrė į senųjų filosofijų studijas. Žinių sėmėsi iš mokytojų Śrī Haridāsos Śāstrio Mahārājos ir Svāmio Śyāmos Śaraṇos Mahārājos. Satjanarajana Dasa beveik trisdešimt metų studijavo formaliąsias Indijos filosofijos doktrinas. Autorius rašo knygas, verčia indijos filosofų darbus į anglų kalbą, vadovauja „Jivos“ vaišnavų studijų institutui. Už nuopelnus skleidžiant žinias apie vedų kultūrą ir filosofiją, 2013-iais metais Indijos prezidentas Satjanarajanui Dasa skyrė apdovanojimą.

8 Knygos
chat Atsiliepimai (0)