VAIKIŠKŲ KNYGŲ KOMPLEKTAS. ADŽAMILA DASA ADHIKARIS, ANURADHA DASI (ANDŽELIKA MILYTĖ), ALARKA DEVĪ DASĪ, ŠRI NARAJANA PANDITA

59,79 €

     Šiame keturių knygų kompekte dvi knygos tiks mažesniesiems, o likusios – jau ūgtelėjusiems, gebantiems skaityti savarankiškai, mąstyti ir užduoti klausimus. Knygose daugybė dailininkų pieštų spalvotų ir įdomių piešinių.


Autoriai: Adžamila Dasa Adhikaris, Anuradha Dasi (ANDŽELIKA Milytė), Alarka devī dasī (AGNETA Kempe), Šri Narajana Pandita
Leidimo metai: 2014 - 2020

Kiekis

Apie „Hitopadešą“
     Viena populiariausių sanskrito knygų Indijoje „Hitopadeša“ sudaryta iš trumpų pasakojimų, įdėtų į personifikuotų gyvūnų lūpas. Pasakėčios parašytos tiek vaikams, tiek suaugusiesiems suprantama kalba, nereikalaujančia didelių pastangų suvokti jų moralę.
     Daugelyje šalių tai viena iš skaitomiausių vaikų knygų. Sumaterialėjusiame šiandienos pasaulyje ji moko saviugdos, įkvepia žmones apmąstyti ir pritaikyti tūkstantmečiais sukauptą išmintį, gyventi pagal aukštesnius principus. Juk, kaip sakoma Vedose, materiali gerovė nėra galutinis žmogiškosios būties tikslas.

Apie knygą „Iliustruoti Bhagavatam pasakojimai. Senoji indijos kultūra ir vedinė išmintis“.
     Unikalūs iliustruotų Bhagavatam pasakojimų nuotykiai išaukština senovės Indijos kultūros bei filosofijos didybę. Remiantis Vedomis, senovės Indijos šventraščiais, vedinė kultūra Žemėje egzistavo beveik keturis milijonus metų. Tačiau prieš 5 tūkstančius metų pasaulio kultūra išgyveno nuopolį. Atėjus blogio amžiui staigiai sumenko moralės normos, socialinės ir dvasinės vertybės, dėl to kilo pasaulinis chaosas. Maždaug po 2 tūkstančių 5 šimtų metų tauta, kuri pasišovė išlaikyti anksčiau egzistavusias vedinės kultūros normas, tapo žinoma kaip hinduistai. Šiomis dienomis daugiau nei milijardas Žemės gyventojų toliau seka hinduizmo tradicija, kuri yra trečia pagal dydį religija pasaulyje. Šiame knygos tome, kuris yra pirmasis iš dvylikos, daugiausia dėmesio skiriama perėjimui iš vario į tamsųjį dabartinį geležies amžių. Susipynę šiuose pasakojimuose tarp ambicijų ir pasiaukojimo verpetų, meilės ir karų slypi tokie vediniai reiškiniai kaip vegetarizmas, astrologija, karmos vingiai, mistinė joga, pusdievių valdžia Žemėje ir dar daug visko. Kūrinio atomazgoje susiduria amžinai kovojančio gėrio jėgos, bet galiausiai suskamba senovės Vedų pranašystė: dabar ateinančius 10 tūkstančių metų blogio jėgos nuslūgs ir tai bus mūsų aukso amžius

Apie knygą „Koks aš mažas“.
Knygelė parengta remiantis Šrymad Bhagavatam, Šrymad Bhagavad Gyta, Šri Čaitanja Čaritamrita, Šri Prema Bhakti Čandrika ir kitais vaišnavų dvasinių mokytojų kūriniais, Šri Guru Tattva Vidžnana, Sadhja Sadhana Tattva Vidžnana.
     Per nekasdienį tėčio ir sūnaus pokalbį autorė vaikams perteikia vedinį požiūrį į sielą, Dievą ir dieviškas galias. Nuotaikingas pasakojimas alsuoja bekrašte amžinybe, kuri akimirksniu perkelia į kitą savęs suvokimo ir patyrimo erdvę. Knygelės herojus - mažasis Subalas. Linksmas ir šmaikštus tyrinėtojas nepaliaujamai domisi, žavisi ir gėrisi Dievo kūrinija. Jo pastebėjimai ir klausimai tėčiui - paprasti, tačiau save esme unikalūs ir egzistenciniai. Vienas po kito kaip iš gausybės rago skriejantys vediniais šventraščiais pagrįsti tėčio atsakymai mažąjį Subalą veda link savęs patyrimo amžinybėje.
     Ši knygelė išleista šeimoms, kurios domisi joga, vedine pasaulėžiūra ir nori supažindinti savo vaikus su seniausius laikus siekiančiais vediniais šventraščiais bei juose užrašyta išmintimi.

Apie knygelę „Tomo kelionė į šventyklą“
   Tai istorija apie Tomą, kuris kartą buvo labai liūdnas, niekur nenorėjo eit ar ką veikt, bet tėvai jį pasiėmė su savimi ir nuvažiavo jie į vieną įdomią vietą. Ten jis susirado naują draugą.
     Tomo tėvai susiruošė važiuot į šventyklą, bet jis norėjo pasilikt namusoe. Jau pakeliui jis galvojo kam jie ten važiuoja ir apskritai kas ta šventykla. Ten jis susipažino su juokingo vardo ir keistais rūbais apsirengusiu berniuku Subalu. Vėliau jie nuėjo į šventyklą, kur giedojo mantras, skanavo vegetarinį maistą, pavartė Dievo parašytą knygą. Susirinkę daug įdomių, su spalvotais paveikslėliais knygų, Tomas su tėvais patraukė namo. Mašinoje jie giedojo, plojo.

4 Knygos
chat Atsiliepimai (0)