NAUJOVĖ. LIETUVIŲ LABUI SKIRIAMAS LAIKRAŠTIS. 1915 M. VYDŪNAS

  7,10 €

       Vydūno antraisiais I Pasaulinio karo metais (1915) leistų žurnalų rinkinys; visi trys numeriai dėžutėje, 48+40+36 p., fotografuotas leidimas žurnalo šimtmečio proga.


  Autorius: Vydūnas
  Leidimo metai: 2015
  Formatas: 14×20 cm, minkšti viršeliai
  Puslapių skaičius: 124

  Kiekis

       Antraisiais karo metais, 1915-aisiais, Vydūnas dar leido kas ketvirtį išeinančią „Naujovę“, kuri savo pobūdžiu ir struktūra buvo labai panaši į „Jaunimą“, tik tematiškai daugiau susijusi su karo laiko aktualijomis.
       Atsikūrus 1918 m. savarankiškai Lietuvos valstybei, mąstytojas deda į ją dideles viltis, tiki, jog joje bus įgyvendinti jo puoselėti idealai, jai skiria daugelį savo darbų. Į Lietuvos aktualijas dabar krypsta beveik visa grožinė ir filosofinė kūryba, joms skiriama didelė publicistikos dalis, ypač toji, kuri skelbiama Lietuvos spaudoje. Lietuvai daugiausia buvo skirtas ir ištisai paties Vydūno parašytas 1921 – 1924 m. nereguliariai leistas „laikraštis [iš tiesų – žurnalas] tautos dvasiai stiprinti“ - „Darbymetis“ (išėjo 9 numeriai).
       Šiemet „Naujovei sukanka šimtas metų. Ta proga skaitytojų dėmesiui pristatome visus tris 1915 metais Vydūno išleistus „Naujovės“ numerius.

  9 Knygos
  chat Atsiliepimai (0)